FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu

SMART CITY FOR ARCH

Obsah konference vychází ze základního pojetí smart city jakožto konceptu strategického řízení města, obce či regionu, při němž jsou využívány moderní technologie spolu se zelenou infrastrukturou s cílem zvýšit kvalitu života občanů, tím zvýšit atraktivitu daného sídla pro bydlení a podnikání, a následně tak zvýšit jeho ekonomickou úroveň.
Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Pátek, 2020-09-25 09:00 - 17:30

Místo konání: Vstupní hala II, Kongresový sál

Organizátor: Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services

Vstupné: v rámci vstupenky na veletrh, na základě registrace: smartcityvpraxi.cz/konference27.php. Na konferenci je nutné se zaregistrovat e-mailem, který prosím pošlete na info@proelektrotechniky.cz. Váš e-mail bude obsahovat celé jméno, adresu a organizaci.


Kontaktní informace:
ABF, a.s.
Obsah konference vychází ze základního pojetí smart city jakožto konceptu strategického řízení města, obce či regionu, při němž jsou využívány moderní technologie spolu se zelenou infrastrukturou s cílem zvýšit kvalitu života občanů, tím zvýšit atraktivitu daného sídla pro bydlení a podnikání, a následně tak zvýšit jeho ekonomickou úroveň. Důraz je přitom kladen na systematický přístup a strategický pohled.


Účastníci konference, rozdělené do čtyř samostatných tematických bloků, se nejprve dozvědí aktuální poznatky o vládní podpoře konceptu smart city a poslechnou si zajímavé zkušenosti dvou našich chytrých měst: velkého Brna a o poznání menší, ale o nic méně chytré Blatné. Pořádající konzultanti se poutavou formou podělí o své zkušenosti z vytváření strategií smart city a pozornosti neujde ani aktuální problematika urbanistického rozvoje a hrozícího problému „sídelní kaše“. 


A protože, jak se říká, o peníze jde až v první řadě, není náhodou, že generálním partnerem konference je Československá obchodní banka. Na konferenci představí různé možnosti a příležitosti k financování rozvoje chytrých měst bankovními prostředky.


V dalších blocích partneři konference z oblasti průmyslu, energetiky a financí seznámí účastníky s aktuálními řešeními v jednotlivých „pilířích“ infrastruktury chytrého města, obce či regionu. Oblast městské mobility slibuje pestrý záběr – od elektromobility, přes vodíkovou mobilitu až po koncept „mobilita jako služba“. Oblast energetiky a služeb se zaměří na rozmanité moderní technologie pro hospodaření s energií a jeho chytré řízení. Široká oblast informačních a komunikačních technologií obsáhne, vedle témat již uvedených, také například senzorické sítě pro zdravý životní styl ve městech.  
 

Podrobný program konference 25.9.2020 (změna programu vyhrazena)

8:15–9:00 | Registrace přihlášených účastníků

 

9:00 | Zahájení konference

Hlavní témata konference

  • Vládní podpora konceptu smart city/smart village
  • Zkušenosti velkého i menšího českého smart city
  • Jak postupovat a čeho se vyvarovat při přípravě strategie smart city
  • Rozvoj smart city s podporou bankovních financí
  • Elektromobilita
  • Mobilita jako služba (MaaS)
  • Bateriové technologie i palivové články pro energetiku a mobilitu
  • Chytré řízení energií a mobility ve smart city
  • Senzorické sítě a další informační a komunikační technologie

 

17:30 | Závěr přednáškové části konference, networking u kávy

 

Souběžně s konferencí Smart city FOR ARCH se ve foyer Kongresového sálu uskuteční výstava FOR CITY: Inovace pro města, obce a regiony.

 

 

Konference se uskuteční v rámci dvoudenního doprovodného programu na téma "Energetická účinnost budov a úspor energie". 

 

 


  TZB-info
TZB-info ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021 Studie: legislativní požadavky pro renovaci budov z pohledu energetické náročnosti vytápění a větrání Fotovoltaické systémy při požáru z pohledu jednotek požární ochrany Japonský Starbucks sází na BIM, virtuální realitu, lokální zdroje a inspiraci Přes 300 obcí a malých podniků nesouhlasí s nižší podporou komunitní energetiky z Modernizačního fondu Dotace nově i na projektovou přípravu kanalizací a ČOV
FOR ARCH 2020 - závěrečná zpráva

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Facebook